Zpracování placenty

Něco o placentě

Placenta ja považována za strom života, díky ní vaše miminko mohlo růst, vyvíjet se a žít.

CAM01485

Placenta obsahuje hormony, vitamíny, kmenové buňky a proto je velmi dobrým imunitním lékem. Vše co žena v těhotenství ztratí jde do placenty, proto je dobré to tělu po porodu zase vrátit.

Výhody placenty:

  • dodání energie
  • podpora regenerace, lepší hojení a celkové zotavení po porodu
  • podpora laktace (obsahuje Prolaktin) – zvýšená tvorba mléka
  • doplnění železa, vhodné při anémii
  • stabilizace hormonů – prevence baby blues (obsahuje CRH hormon)
  • snižuje záněty a otoky, podporuje hojení (obsahuje Cortizon)
  • obsahuje Oxytocin, který usnadňuje a urychluje zavinutí dělohy, snižuje poporodní krvácení, usnadňuje bonding a napomáhá spouštěcímu reflexu u kojení
  • stimuluje produkci přirozených opiátů a endorfinů (působí proti bolesti a navozuje pocit pohody)
  • podpora imunitního systému a ochrana proti infekcím (obsahuje Imunoglobulin G)
  • obsahuje kmenové buňky, růstové faktory a vitamíny (vit.B se ničí mražením)

 

Koktejl z placenty

Koktejl ze syrové placenty je nejrychlejší a nejlepší volbou v prvních hodinách po porodu, má okamžitý účinek na dodání energie po porodu, podporuje zavinování dělohy, zmírňuje poporodní krvácení, podporuje laktaci. Žena se cítí lépe a má více síly na péči o děťátko       a o sebe.

fresh-fruit-smoothie-300x300

Ideálně si vyberte ovoce a džus, který máte ráda, přidává se kousek placenty, vše se rozmixuje a můžete popíjet, dle zkušeností našich klientek, je to výborný ovocný koktejl :) Placentový koktejl se dá 24h uchovávat v lednicče a průběžně popíjet.

 

Enkapsulace placenty (zpracování placenty do kapslí)

Výborná varianta na období šestinedělí, kapsle máte hotové do dvou dnů, jsou vhodné na rychlejší regeneraci po porodu, dodání energie, rychlejší zavinování dělohy, kratší doba poporodního krvácení, velká podpora laktace (zvýšená produkce mléka), stabilizace hormonů po porodu (minimalizuje baby blues – poporodní deprese)

CAM01832

Existují 2 metody zpracování placenty do kapslí.

Jedná se o metodu TCM (metoda Tradiční Čínské Medicíny), kdy se placenta vaří v páře spolu s bylinkami a kořením. Podle čínské medicíny přidání “tepla” povzbuzuje, tonizuje. Při tomto zpracování je delší trvanlivost kapslí (1 rok), ale dochází ke zničení enzymů a je možné snížení množství hormonů.

A syrová metoda – veškerá příprava je omezena na teplotu nižší 47°C, říká se, že tato metoda zajišťuje více živin a enzymů, ovšem na úkor trvanlivosti (6 měsíců), vhodné pro klienty, kteří se hlásí k raw stravě.

Je možné zpracování oboje, pokud se nemůžete rozhodnout. Počet kapslí je podle velikosti placenty a podle počtu výrobků, které se přejete.

 

Placentová tinktura

Je vhodná pro období pozdější, její výroba trvá celé šestinedělí. Použití je výborné v případě menstruace (bolestivá menstruace, PMS – jak pro vás či vaši dceru), podporuje laktaci, při psychické zátěži (po období šestinedělí pro přechod z kapslí – stabilizuje hladinu hormonů a zabraňuje výkyvům nálad, vhodná na stresové události snižuje úzkosti), při fyzické záteži (nachlazení, rýma, v předoperační a pooperačním období, podpora trávení),  v období klimakteria (stabilizace hormonů jak pro vás či vaši maminku).

CAM01487

Vyrábí se v množství 1l, trvanlivost při správném skladování je doživotní, je to silná tinktura, takže lze z ní kdykoliv vyrobit homeopatický lék. Užití podle potřeby, několik kapek do sklenky vody (použití podobně jako Bachovy kapky). Vhodné od 6 let.

 

Homeopatika

Homeopatika mohou být vyrobena buď z kousku placenty nebo již z hotové tinktury. Jsou vhodná především pro děti, ať už na koliky, růst zoubků, záchvaty pláče atd. Pro matku na stavy úzkostí, na hormonální výkyvy, emoční stres apod.

20141204_012804

Pupeční šňůra

Na památku Vám usušíme kousek pupeční šnůry např. ve tvaru srdce, jako symbol spojení mezi Váma a miminkem.

 CAM01493     CAM01273

CAM01833

Pozn.: Nedoporučuje se užívat výrobky z placenty v případě, že je v těle zánět, ať už se jedná o zánět dělohy, v prsu či jiný.

Nedoporučuje se zpracování placenty v případě, že kouříte, jelikož se v placentě zachycují a uchovávají těžké kovy!

Komentáře nejsou povoleny.